Українська кухня є, напевно, найцільнішою на всій території пострадянського простору. Тут немає регіональних кухонь, тому використовуються одні й ті самі продукти та методи термообробки.
Страви української кухні в основі своїй варені, тушковані та печені. Це обумовлено тим, що раніше як домашнє вогнище, на якому готували їжу, використовували "варильну піч". Це було закритого вигляду багаття. Ті ж самі козаки, добувши на полюванні дичину, не смажили її на багатті, а намагалися зварити з неї густий суп. Обсмажування їжі в розпеченій олії українці перейняли в інших народів. "Смаження" більш властиве турецькій кухням. У німців українські кухарі взяли рубане (мелене) м'ясо, а угорців - паприку. Решта - все рідне, зі своєї землі та від своєї народної вигадки.
Українська кухня - традиційні національні рецепти домашніх страв
Пшоно, ячмінь і просо на Україні культивували ще п'ять тисяч років тому. Жито з'явилося пізніше, але все одно - тисяча років його на Україні знають і використовують. З м'ясом теж завжди все було добре. Хто не куштував справжню свіжу, годину тому зроблену, українську ковбасу, той втратив більше, ніж багато.
Про сало можна було б не говорити взагалі, але й не сказати не можна. Те, що нам продають у магазинах під назвою "українське сало", поруч із ним не лежало за сто кілометрів. Справжнє українське сало - це казка. Особливо з чорним хлібцем, та під склянку холодної горілки. Чаркою тут не обійдешся. Хто побував у Незалежній, той обома руками проголосує за це.
Українська національна кухня широко використовує сало сире, солоне, копчене, смажене і варене. І скрізь воно доречне. Ну, і яке ж меню української кухні обійдеться без смачнючих борщу, дерунів і вареників з ягодами або м'ясом.
М'ясо в рецептах української кухні використовувалося завжди у величезному асортименті. Це м'ясо домашніх тварин (свинина, яловичина, баранина), м'ясо птиці (курка, качка, голуби, рябчики, тетеруки). Риба, яка використовується у стравах української національної кухні, також вражає різноманітністю. Від осетра до карася. У різних варіаціях. У селах завжди були водойми, де можна було забезпечити сім'ю повноцінним обідом чи вечерею, наловивши риби, нехай це навіть були прості карасики. Але підсмаж їх і вистав на стіл велике блюдо - ось, і ситі всі. А якщо ще й у сметані потушкувати, то, взагалі, свято. Взагалі, сільська українська домашня кухня - це і ковбаса, і тушонка з чого завгодно, та інші заготовки. На таких заготовках сім'я спокійно проживе зиму. Ну, звичайно ж, борщ, вареники та інші страви з тіста.
Складно перерахувати все багатство рецептів страв української кухні. Відвідайте сторінки нашого сайту, і ви знайдете тут покрокові рецепти української кухні. Ви дізнаєтеся, як приготувати деруни та вареники, зварити борщ і зробити українську ковбасу. А насамкінець, як приготувати узвар, щоб завершити трапезу, після якої вам захочеться пізнати всю українську кухню, у чому вам допоможе наш сайт!